Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir sayının 5 katının 2 fazlasının üçte biri 19 dur. Bu sayıyı bulunuz.
2. Bir sayının 9 fazlasının 2 katı, aynı sayının 3 katının 1 fazlasına eşittir. Bu sayıyı bulunuz.
3. Ardışık üç doğal sayının toplamı 99 dur. Buna göre, en küçük sayıyı bulunuz.
4. Üç sayıdan ikinci sayı birinci sayının 2 katına ve üçüncü sayı birinci sayının yarısına eşittir. Bu üç sayının toplamı 28 olduğuna göre en küçük sayıyı bulunuz.
5. Farkları 12 olan iki sayıdan küçük olanının 6 katı, büyük olanının 3 katına eşittir. Buna göre büyük sayıyı bulunuz.
6. Bir salondaki erkeklerin sayısı kadınların sayısının 3 katına eşittir. Salona 12 kadın gelir, salondan 4 erkek ayrılırsa salondaki erkek ve kadınların sayıları eşit oluyor. Buna göre salonda kaç kişi olduğunu bulunuz.
1
7. Bir bilet kuyruğunda Ayşe’nin önündeki kişi sayısı arkasındaki kişi sayısının 2 katından 7 eksiktir. Ayşe bilet kuyruğunun tam ortasında olduğuna göre bilet kuyruğunda kaç kişi olduğunu bulunuz.
8. 25 kuruşluk ve 50 kuruşluklardan oluşan 60 tane madenî paranın toplam değeri 25 liradır. Buna göre 25 kuruşluk ve 50 kuruşluk madenî paraların sayısını bulunuz.
9. Bir miktar para 9 kişiye eşit olarak paylaştırılıyor. Eğer aynı para 10 kişiye eşit olarak paylaştırılsay- dı kişi başına düşen para 2 lira eksik olacaktı. Buna göre paylaştırılan paranın kaç lira olduğunu bulunuz.
2 3
10. Bir top kumaşın önce y si, sonra kalanın -5 i satıldığında geriye 4 metre kumaş kalıyor. Buna göre bir top kumaşın kaç metre olduğunu bulunuz.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir