Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Bir benzin deposunun -1 ü doludur. Depoya 7 litre benzin konulduğunda deponun yarısı dolu oluyor. Buna göre benzin deposunun hacmini bulunuz.
12. Yaş incir kurutulduğunda ağırlığının ^4 ünü kaybediyor. Buna göre 36 kg kuru incir elde etmek için kurutulması gereken yaş incir miktarını bulunuz.
13. Eşit uzunluktaki iki çubuktan biri 12 eşit parçaya, diğeri ise 15 eşit parçaya ayrılmıştır. Farklı uzunluktaki parçalardan biri diğerinden 4 cm daha uzun olduğuna göre bu iki parçanın uzunluklarının toplamını bulunuz.
14. Bir annenin bugünkü yaşı iki çocuğunun bugünkü yaşları toplamından 18 fazladır. 2 yıl sonra annenin yaşı çocuklarının yaşları toplamının 2 katından 2 fazla olacaktır. Buna göre annenin bugünkü yaşını bulunuz.
15. Bir araç A kentinden B kentine saatte ortalama 60 km hızla gidip 75 km hızla dönmüştür. Gidiş dönüş toplam 9 saat sürdüğüne göre A ve B kentleri arasındaki uzaklığı bulunuz.
16. Bir hareketli belli bir yolu saatte ortalama v km hızla t saatte almaktadır. Hareketlinin aynı yolu t – 2 saatte alabilmesi için saatteki ortalama hızını ne kadar arttırması gerektiğini bulunuz.
17. Bir yazıcı renkli bir sayfayı 2 saniyede, siyah – beyaz bir sayfayı ise 1 saniyede yazabiliyor. Bu yazıcı 1 dakika çalıştırılarak 37 sayfa yazdırılmıştır. Buna göre yazdırılan renkli ve siyah – beyaz sayfa sayılarını bulunuz.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir