Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. “Bir sayının 5 eksiğinin üçte biri aynı sayının 2 eksiğinden küçüktür.” ifadesinin cebirsel gösterimini yazınız.
2. “Bir sayının 2 fazlasının dörtte biri aynı sayının 2 katının 3 eksiğinden küçük değildir.” ifadesinin cebirsel gösterimini yazınız.
3. Sayı doğrusu üzerinde 1 noktasına uzaklığı 3 birimden büyük olan noktaları sayı doğrusu üzerinde gösteriniz. Bu noktaları belirten eşitsizlikleri yazınız.
4. Sayı doğrusu üzerinde 7 noktasına olan uzaklığı, 10 noktasına olan uzaklığından büyük olan noktaları sayı doğrusu üzerinde gösteriniz. Bu noktaları belirten eşitsizliği yazınız.
5. Dikdörtgen şeklindeki bir arsanın kenarlarından birinin uzunluğu 20 metredir. Bu arsanın çevresi en az 140 metre olduğuna göre arsanın diğer kenarının uzunluğunu belirten eşitsizliği yazınız.
6. Bir telefon şirketi yurtdışı görüşmelerde ilk 5 dakika için 0,82 lira ve sonraki her dakika için 0,42 lira almaktadır. Yurtdışı görüşmeleri için ayda en fazla 20 lira ayıran bir kişinin görüşme süresini belirten eşitsizliği yazınız.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir