Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL Mehmet Evren DEVİREN tarafından 192 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

19. Şekildeki O merkezli çemberde m( BOA) = 60° dir. |AB | = p birim olduğuna göre boyalı bölgelerin alanlarının toplamı kaç birimkaredir?

20. Şekilde verilen O merkezli çemberin yarıçap uzunluğu  3^2 birim, m( ApB) = 45° olduğuna göre boyalı daire diliminin alanı kaç birim- karedir?

21. Şekildeki O merkezli çemberin yarıçap uzunluğu 6 birimdir. Boyalı daire diliminin alanı 15p birimkare olduğuna göre m( BcA) = x kaç derecedir?

22. Şekildeki O merkezli çemberin yarıçap uzunluğu 4 birimdir. [AO] = [OB] olduğuna göre boyalı bölgenin alanı kaç birimkaredir?

11. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı

2
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir