Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 287 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 301 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 288 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 288 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 288 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 288 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

D. Aşağıdaki test sorularını çözünüz.
1. Bir kenarının uzunluğu 6 m olan eşkenar üçgenin köşelerine şekildeki gibi üç yük yerleştiriliyor. O noktasında oluşan elektrik alanın büyüklüğü kaç

  • Cevap:

2. Sabit tutulan qKveqM yüklerinin tam ortasına qL qK yükü konulunca bu yüke etki eden net kuvvet şekildeki gibi oluyor. K’nin L’yi ittiği bilindiğine göre aşağıdaki önermelerden hangisi ya da hangileri doğrudur?
I. L ve M kesinlikle zıt işaretlidir.
II. K ve L kesinlikle aynı işaretlidir.
III. K ve M aynı işaretli ise K’nin yükü M’nin yükünden daha büyüktür.

  • Cevap:

3. Yatay zemin üzerinde dairesel şekil üzerindeki +2q ve +q yüklerinin konumları şekildeki gibidir. A noktasındaki +2q yükü sabit tutulurken B noktasındaki +q yükü daire üzerinde ok yönünde hareket ettirilerek C noktasına getiriliyor.
Yükün hareketi boyunca O noktasındaki bileşke elektrik alanın büyüklüğü hakkında aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir