Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Akıntı hızının (va) sabit ve 2 m/s olduğu nehirde akıntıya ters yönde giden kayığın suya göre hızı (vsuyagöre) 4 m/s’dir. Kıyı yakınlarında nehirle aynı yönde ve nehre paralel koşan kişinin hızı (v koşan) 3 m/s’dir.

a) Kayıkçı, koşan kişinin hızını ve hareket yönünü nasıl algılar?

  • Cevap:

b) t = 0 anında kayıkçı ile koşan kişi şekildeki konumda olduklarına göre t = 4 s anında aralarındaki yatay uzaklık kaç metre olur?

  • Cevap:
2
like
2
love
1
haha
1
wow
1
sad
20
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir