Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Taban alanı 25p birimkare olan bir dik dairesel silindirin yükseklik uzunluğu 10 birimdir. Buna göre silindirin yanal alanı kaç birimkaredir?

2. Bir tabanının çevresi 6p birim olan bir dik dairesel silindirin yüzey alanı 90p birimkaredir. Buna göre silindirin yükseklik uzunluğu kaç birimdir?

3. Hakan, yarıçapının uzunluğu 4 cm ve yüksekliğinin uzunluğu 20 cm olan bir boya rulosu ile odasını boyayacaktır. Hakan ruloyu boyaya batırıp duvar üstünde 5 tur attırdığında boyadığı alan kaç cm2 dir?

4. Yarıçapının uzunluğu 20 cm ve yüksekliğinin uzunluğu 50 cm olan dik dairesel silindir biçimdeki bir kütük oyularak tahta saksı yapılacaktır. Bu kütükten yarıçapının uzunluğu 15 cm ve yüksekliğinin uzunluğu 25 cm olan dik dairesel silindir biçiminde bir parça çıkartılıyor. Buna göre elde edilen saksının yüzey alanı kaç cm2 dir?

 

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir