Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

9. Bir kürenin hacmi 2a birimküp, yüzey alanı ise a birimkaredir. Buna göre kürenin yarıçap uzunluğu kaç birimdir?

10. Hacmi 900 cm3 olan küre biçimindeki bir aksesuarı tam saran dik dairesel silindir biçimindeki bir kutunun hacmi kaç cm3 tür?

11. Küre şeklindeki bir balon hacmi 27 katına çıkana kadar şişiriliyor. Bu durumda balonun yüzey alanı 144p birimkare oluyor. Buna göre balonun başlangıçtaki hacmi kaç birimküptür?

12. Taban yarıçapının uzunluğu r ve yükseklik uzunluğu h olan bir dik dairesel silindirin yüzey alanı, yarıçap uzunluğu r olan bir kürenin yüzey alanının 2 katına eşittir. Buna göre y oranı kaçtır?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir