Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir yetişkinin günlük demir ihtiyacı 10 mg’dır. 100 g cevizin içinde bulunan demir miktarı 3,1 mg’dır. Bu miktar yetişkin bir kişinin günlük demir ihtiyacının yüzde kaçıdır?

2. Boyacı Metin Usta 5 L boyayı 60 TL’ye alıyor. 1 L boya ile 18 m2 lik bir duvar boyanabilmektedir.
Metin Usta 1 m2 lik alanı boyamak için 8 TL işçilik ücreti almaktadır ve boya fiyatını da alış fiyatına %10 kâr ekleyerek talep etmektedir. Metin Usta, taban ayrıtlarının uzunlukları 5 m, 6 m ve yüksekliği 3 m olan dikdörtgenler prizması biçimindeki bir odayı (taban hariç) kaç TL’ye boyar?

3. Bir karıncanın kütlesinin, taşıyabileceği kütleye oranı 7 dir. Bu oran insanlar için de geçerli olsaydı siz kaç kg yük taşıyabilirdiniz?

4. 19 L’lik bir damacana suyun fiyatı 8,55 TL, 5 L’lik bir bidon suyun fiyatı 3,25 TL ve 1,5 L’lik bir şişe suyun fiyatı 1,95 TL’dir. Aile bütçesi için hangi suyu almanın daha uygun olduğunu bulunuz

5. Bir satıcı maliyeti a TL olan bir malı b TL’ye satıyor, a ile b arasında 5a = 2b + 1620 bağıntısı bulunduğun göre satıcının zarar etmemesi için malın satış fiyatı en az kaç TL olmalıdır?

6. %36 sı su olan 46 kg yaş üzüm bir süre bekletildikten sonra su oranının düştüğü ve bu durumda %8 inin su olduğu tespit ediliyor. Buna göre son durumdaki üzüm kaç kg’dır?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir