Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Bir elektrik faturasında aşağıdaki bilgiler yer almaktadır.

8. Aşağıdaki tabloda 6 kişilik menemen yemeği için gerekli malzeme listesi verilmiştir. yerleri uygun sayılarla doldurunuz.

9. İki hatalı uzunluk ölçü aracından birincisi bir uzunluğu gerçeğinden %4 fazla, İkincisi aynı uzunluğu gerçeğinden %6 eksik olarak ölçüyor. Hatasız bir ölçü aracı ile ölçülmüş 1200 birim uzunluğundaki bir tel iki parçaya ayrıldıktan sonra, uzun parça birinci ölçü aracı ile kısa parça ise ikinci ölçü aracı ile ölçüldüğünde uzunluklar toplamı 1200 birim olduğuna göre kısa parça kaç birimdir?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir