Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

17. Bir turnuvaya 64 takım katılıyor. Takımlar birinci turda eşleşerek 32 maç yapıyor. Yenilen 32 takım turnuvadan eleniyor. Geriye kalan takımlar tekrar ikişer eşleşerek maçlar yapıyor. Maçlar bu şekilde düzenlenerek turnuva devam ediyor. Buna göre dördüncü tur sonunda turnuvadan toplam kaç takım elenmiştir?

18. Bir şehrin bugünkü nüfusu 200 000 dir. Bu şehirde yıllık nüfus artışı %1,1 olduğuna göre aşağıda- kilerden hangisi bu şehrin 20 yıl sonraki nüfusuna eşittir?

19. 80 000 TL’ye alınan bir iş makinesi yılda %10 değer kaybına uğramaktadır. Bu iş makinesinin değeri alındıktan kaç yıl sonra 52 488 TL olur?

20. Trityum izotopu ile yaş saptaması yapmak için bir şişe sirke incelendiğinde içindeki trityum izotopunun yeni yapılmış sirkenin yirmide biri olduğu saptanmıştır. Trityum izotopunun yarı ömrü yaklaşık 12 yıldır.
Aşağıdaki denklemlerden hangisinin çözümü, bu sirkenin kaç yıllık olduğunu verir?

 

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

1
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir