Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

21 ve 22. soruları aşağıdaki bilgilere göre cevaplayınız.
Bir sıvıda radyoaktif P ve Q maddeleri eşit miktarda bulunmaktadır. P maddesinin yarı ömrü 1 hafta, Q’nun yarı ömrü 2 haftadır.

21. İki hafta sonra, sıvıdaki P maddesinin Q maddesine miktarca oranı kaç olur?

22. Başlangıçtan dört hafta sonra yapılan ölçüme göre aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

23. Butter (Batır) Yasası, fiber optiklere dayanan dijital iletişim ağlarında kapasitenin her 9 ayda ikiye katlanacağını söyler. Buna göre dijital iletişim ağlarının günümüzdeki kapasitesi 64 katına kaç yıl sonra çıkar?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir