Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir manavın bir yılda sattığı portakal, elma ve ayva meyvelerinin kütlece dağılımı yandaki daire grafiğinde verilmiştir. Bu manav bir yıl boyunca 30 ton elma ve 10 ton ayva sattığına göre kaç ton portakal satmıştır?

2. Bir lisenin 12. sınıfları arasında 6 ay süre ile atık pil toplama etkinliği düzenlenmiştir. Bu sınıfların topladıkları pil sayıları ve kütleleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Buna göre;
a. Toplanan pillerin sınıflara göre sayılarını gösteren sütun grafiğini çiziniz.
b. Toplanan pillerin sınıflara göre kütlelerini gösteren sütun grafiğini çiziniz.

3. Bir şehirde 2016 ve 2017 yıllarında yapılan kültürel etkinliklere katılan kişi sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir

Buna göre;
a. 2017 yılında müze etkinliğine katılan kişi sayısı 2016 yılına göre yüzde kaç artmıştır?
b. 2016 yılında bu kültürel etkinliklere katılan kişilerin sayısı bir daire grafiğiyle gösterildiğinde bu daire grafiğinde sinemaya giden kişilerin sayısını gösteren daire diliminin merkez açısı kaç derece olur?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir