Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise İsmail Sabri GÜMÜŞEL, Mehmet Evren DEVİREN tarafından 152 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4. Aşağıdaki grafikten şöyle bir sonuç çıkarılmıştır:
Grip virüsü (influenza) bazı şartlar altında 30 yaş civarındaki hastalar için ölümcüldür. Bu sonuç yanlış olabilir mi? Tartışınız.

5.
Pekmez üretimi yapılan bir fabrikada önce üzümden üzüm suyu, sonrasında ise üzüm suyundan üzüm pekmezi elde edilmektedir.
Aşağıdaki doğrusal grafiklerin birincisinde üzümden elde edilen üzüm suyu miktarı, İkincisinde ise üzüm suyundan elde edilen pekmez miktarı gösterilmiştir.

Buna göre;
a. 60 kg üzümden kaç kg pekmez elde edilir?
b. 30 kg pekmez elde etmek için kaç kg üzüm gereklidir?

12. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir