Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

15 Temmuz’u Anlat

Sponsorlu Bağlantılar


15 Temmuz’u Anlat

VATAN UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

15 Temmuz darbe girişiminde Fetö ’den dolayı polislerimiz ve askerlerimiz nerdeyse birbirlerine girdiler. Ne acı bir durumdu. İlk kez karşılaştığımız bir durumdu. Yürekler ağızlara kadar geldi. Biz çok korktuk ama bizi koruyan askerlerimizi düşünün kim bilir onlar nasıl bir acı nasıl bir korku içindeler.

Darbeye karşı çıkarak canını feda eden tüm askerlerimize teşekkür ediyoruz. Onlar olmazsa kim bilir halimiz ne olurdu. Ayakta durabilir miydik ya da şuan yaşıyor muyduk diye hiç düşündünüz mü? Darbe karşısında güçsüz kalıp teröre karşı ezilirdik ama 15 Temmuz darbe günü şehitlerimiz canlarını düşünmeden bizler için ve millet için savaştılar. Fetö ’yü durdurdular. Bizleri Fetö ‘den kurtardılar, korudular. Cesur yürekli şehitlerimizin hakkı ödenmez. Artık vatanımızın kalbindeler.

Darbe girişiminde bazı vatan hainleri zannetti ki Türk milleti kurşunda, mermide, toptan, tüfekten, tanktan korkacak zannettiler ama yanıldılar. Asil Türk milleti damarlarında akan kanın gücü ile tankların üzerine gözlerini karartıp o gün yürüdüler. 15 Temmuz darbe girişiminde Türk milleti vatana ve millete olan bağlılığını bir kere daha göstermiştir. Ancak Türk milletinin bir tek kılavuzu vardır; vatan uğruna ölen varsa vatandır…

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN…

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir