Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kavram Öğretimi Kitabı

Aşağıda verilen örnek olaylarda hangi sözlü anlatım türlerinden (panel, açık oturum, forum) söz edildiğini belirtiniz.

“Aşağıda verilen örnek olaylarda hangi sözlü anlatım türlerinden (panel, açık oturum, forum) söz edildiğini belirtiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıda verilen örnek olaylarda hangi sözlü anlatım türlerinden (panel, açık oturum, forum) söz edildiğini belirtiniz.

Soru: Aşağıda verilen örnek olaylarda hangi sözlü anlatım türlerinden (panel, açık oturum, forum) söz edildiğini belirtiniz.

a) Atahan Bey, konusu “Türk dili” olan tartışmaya konuşmacı olarak katılmıştır. Diğer konuşmacılar Eski Türkçe, Osmanlı Türkçesi ve Eski Anadolu Türkçesi hakkında konuşurken Atahan Bey günümüz Türk- çesi hakkında düşüncelerini açıklamıştır. Konuşmalar bittikten sonra da birkaç dinleyicinin sorularım cevaplamıştır.

  • Cevap: Panel

b) Nükleer santraller üzerine çalışmalar yapan Kürşat Bey, “yapılması düşünülen nükleer santraller” ile ilgili bir tartışmaya başkan olarak katılmıştır. Bu tartışmada konuşmacılar nükleer santrallerin fayda ve zararları üzerine düşüncelerini sırayla ortaya koymuştur. Kürşat Bey, konuşmalar boyunca konuşmacıların görüşleriyle ilgili bazı değerlendirmeler yapmış ve onlara sorular sormuştur.

  • Cevap: Açık oturum

c) Üniversite öğrencisi olan Yağmur, gençliğin sorunlarının dile getirildiği bir tartışmaya dinleyici olarak katılmıştır. Konuşmacılar, gençlerin yaşadığı sorunlar hakkında kendi fikirlerini belirtmişlerdir. Başkan, konuşmacılara soru sorabilmeleri için dinleyicilere belli aralıklarla söz hakkı vermiştir. Yağmur, biri tartışmanın başında, diğeri de sonunda olmak üzere konuşmacılara iki soru sorma fırsatı yakalamıştır.

  • Cevap: Forum

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kavram Öğretimi Kitabı MEB Yayınları Sayfa 68 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!