Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Zafer Algöz Haşırt Dı Bilekbord Kitap Özeti

Yılmaz Erdoğan Tatlım Tatlım Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Berna Kumaş Sipahi Gökten Üç Elma Düşmüyor Kitap Özeti

Berna Kumaş Sipahi Gökten Üç Elma Düşmüyor Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Berna Kumaş Sipahi Gökten Üç Elma Düşmüyor Kitap Özeti

Gökten Üç Elma Düşmüyor” 2017 yılında Doğan Kitap yayınevinden çıkan 240 sayfalık bir roman. “Gökten Üç Elma Düşmüyor” kitabının yazarı ise Berna Kumaş Sipahi. Berna Kumaş Sipahi “Gökten Üç Elma Düşmüyor” kitabında Arya ve Duru’nun başından geçen inanılmaz olayları ve aşklarını anlatıyor. Türk edebiyatının önemli kadın yazarlarından olan Berna Kumaş Sipahi “Gökten Üç Elma Düşmüyor” kitabını kendine özgü bir üslupla kaleme almış.

Gökten Üç Elma Düşmüyor kitabından küçük bir bölüm

Kadını ıssızlaştıran erkekler

Erkek var kadına kendini kraliçe hissettirir, erkek var ka­dının tüm enerji ve zenginliğini emerek onu ıssızlaştırır, hat­ta hissizleştirir.

Ne yazık ki kadını kendi ıssızlığına çeken bu erkeklerden çok var. Hatta yeni trend bunlar. Bence erkek ya da kadın, karşısındakinin ruhunu inciten, hayatını zenginleştirmeyen herkes zararlı ilan edilmeli, ilişki dünyasının da bankalar gi­bi bir kara listesi olmalı ve sosyal medyada anons edilmeli. Bir kadının kalbini kıran, onu üzen erkek, ilgili kadın tara­fından bir değerlendirme notuyla listeye yazılmalı. Bir dere­celendirmeyle şehrin en kötüsü belirlenmeli. Aslında fena fi­kir değil ama bu kadınlara güven olmaz. Gidip listenin en te- pesindekiyle birlikte olup, “Yazık, darbe yedi ona bir şans da­ha verdim” derler.

Bakıyorsunuz mükemmel bir eğitim, mükemmel bir kari­yer, mükemmel bir fizik ama ruhu olmayan bir erkek. Bencil­leşmiş, taşlaşmış… Herkes onun için bir meta, alınır satılır, kırılır dökülür. Önemli bir tek şey var: “BEN”.

Ben olmayı biz olmanın önüne koymuş bir kişilik. Dinlen dinlen kaç. Bunu da bir kadın doğurdu. O da zaten bir tek onu doğuran kadına ve varsa onun doğurduğu diğer kadına yani k>z kardeşine saygı duyuyor ve seviyor. Çünkü bu karışımın ‘Ç’nde yüzde yirmi beş narsizm, yüzde yirmi beş egoizm, yüzde yirmi beş sado-mazoluk ve yüzde yirmi beş sevgisizlik var…

Berna Kumaş Sipahi’nin kaleme aldığı “Gökten Üç Elma Düşmüyor” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir