Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Türküler Biçimsel Olarak Nasıldır

Geçtiğimiz Dönemde Kendinizi Olumlu ve Olumsuz Yönlerinizle Ders Motivasyonu Kişisel İletişim Arkadaşlık İlişkileri ve Psikolojik Gelişim Bağlamında Tartışınız

Ana Sayfa / Sorularınız / Bilgisayar Teknolojisiyle Resmedilen Dante Neden Gerçeğe Daha Yakın
Ödev Soruları

Bilgisayar Teknolojisiyle Resmedilen Dante Neden Gerçeğe Daha Yakın

Sponsorlu Bağlantılar


Bilgisayar Teknolojisiyle Resmedilen Dante Neden Gerçeğe Daha Yakın

Ahirete yolculuğu anlattığı İlahi Komedya kitabıyla tanıdığımız İtalyan yazar Dante Alighieri.

Dantenin bilgisayar teknolojisiyle resmedildiğinde ise gerçeğe çok benzemiştir. Çünkü Dante’nin ileri düzey bir programla resmedilmesi onun gerçeğe ne kadar çok yakın olduğunu göstermiştir.

Günümüz teknolojilerinin ne kadar ilerlediği aşikar. Dantenin de bilgisayar teknolojisiyle gerçeğe bu kadar yakın resmedilmesi de olağanüstü bir şey.

Faydalı Bilgi: İnternet günümüz hayatını en çok etkileyen şeydir. Hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternetsiz tek bir günümüz bile geçmemektedir. Birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da olan internet ne yazık ki kontrollü kullanılmadığı zaman ne yazık ki bağımlılığa sebep olmaktadır. Bu bağımlılık kullanan kişinin asosyal olmasın çevre hatta aile ile bağlarının kopuk olmasına, doğadan uzak kalıp kendi içine kapanmasına neden olmaktadır. Bu durumu önlemenin yolu aslında çok basittir. Sınırlı bir zaman için internette vakit geçirme ya da internet kullanımı bu bağımlılığı önleyebilir. Böylece hem ailenize hem arkadaşlarınıza kısaca bütün çevrenize yeniden zaman ayırmış olursunuz. “İnternet bağımlılığı” sizi esir etmesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir