Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Eğer Yeteri Kadar Uyumazsak Ne Olur

Eğer Yeteri Kadar Uyumazsak Ne Olur yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Eğer Yeteri Kadar Uyumazsak Ne Olur

Uyku bizim en temel ihtiyaçlarımızın başında gelir. Uyku olmadan vücudumuz sağlıklı olamaz. Peki yeteri kadar uyumadığımız zaman vücudumuzda neler olacağını biliyor musunuz? Hadi gelin bugün sizlerle eğer yeteri kadar uyumazsak vücudumuzda neler olacağını konuşalım…

Eğer Yeteri Kadar Uyumazsak Ne Olur?

Yeteri kadar uyumadığımız zaman hem sağlığımızı hem de günlük hayattaki işlerimizi olumsuz etkiler. Bunları size açıklayacak olursak eğer;

Hızlı Şekilde Kilo Alınır

Uykumu metabolizmamızın hızlı ve sağlıklı çalışmamız için oldukça önemlidir. Yeteri kadar uyumadığımız zaman metabolizmamız yavaşlar ve kilo almaya başlarız. Aynı zamanda az uyuyan insanlar genelde daha fazla ayakta olduğu için daha fazla yemek yemek durumunda olurlar. Buda onların kilo almasında etkendir. Kilo alınmasıyla birlikte sadece vücudumuz değil, aynı zamanda iç organlarımızda yağlanır. Her ne kadar dıştan kilolu gibi gözükmüyor olsak da az uyumak vücudumuza içerden zarar verir.

Kilo Vermekte Zorlanır

Yukarıda anlattığımız gibi az uyumak bizim kilo almamıza sebep olacaktır. Peki kilolarımızı diyet yaparak verebilir miyiz? Her ne kadar sağlıklı beslenmeye çalışsanız da eğer ki yeteri kadar uyumazsanız bu durum sizin kilo vermenizi zorlaştıracaktır.

İşinize Odaklanamazsınız

Hayatımızı başarılı bir şekilde devam ettirmek istiyorsak ne yaparsak yapalım, yaptığımız işe odaklanmamız gerekir. Eğer ki yeteri kadar uyumazsak odak problemleri yaşamaya başlarız. İş hayatımızda ya da her neyle uğraşıyorsak verimliliğimiz oldukça düşer.

Asabi Biri Olursunuz

Her ne kadar sakin biri olursanız olun, eğer ki yeteri kadar uyumazsanız günlük hayatta genellikle sinirli olmaya başladığınızı fark ederseniz. Sinir katsayınız düşer ve normalde sinirlenmediğiniz şeylere bile sinirlenir bir hale gelirsiniz.

Yaşınız İlerledikçe Alzheimer Olma Riskiniz Yükselir

Yeterli uyku beynimizin sağlığı için oldukça önemlidir. Yeteri kadar uyunmadığı durumlarda beynimizin işlevselliği düşer ve unutkanlıklarımız başlar. Bu durum ilk etaplar için önemli değil gibi gözükse de yaşımızı ilerledikçe bunun bir hastalığa yani Alzheimera dönüşmesi muhtemeldir.

Peki Sağlıklı Olmak İçin Günde Kaç Saat Uyumalıyız?

Bilim insanlarının açıklamasına göre sağlıklı kalmak için günde 7 ile 8 saat arası özellikle karanlıkta (ışıksız ortamda) uyulması tavsiye edilir.

Eğer Yeteri Kadar Uyumazsak Ne Olur aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
1
love
1
confused
0
happy
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!