Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Erkekler mi Akıllıdır Kadınlar mı

Erkekler mi Akıllıdır Kadınlar mı yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Erkekler mi Akıllıdır Kadınlar mı

Yıllardır süre gelen bir tartışmadır aslında bu. Erkekler mi daha akıllı yoksa kadınlar mı? Cinsiyet olarak biri diğerinden daha üstün olmak zorundaymış gibi hep bu konu geçer. Sürekli tartışmalara konu olan kimin daha zeki olduğu konusu bir türlü açıklığa kavuşturulmamıştır. Bugün sizler için bu konu hakkındaki araştırmaları ve düşüncelerimizi söylemek istiyoruz.

Erkekler mi Daha Akıllıdır, Kadınlar mı?

Doğduğumuz zaman bizlere doğuştan bir zeka verilir. Bu zeka insanın kullanımına göre şekillenir. Kimilerinin, görsel, kimilerini yapısal, kimilerinin analitik zekaları vardır. Cinsiyete göre değişen sadece, zekanın şekillenme biçimidir. Yapılan bilimsel açıklamalar şunu gösteriyor ki kadınların duygusal zekalarının daha yüksek olduğu, erkeklerin ise pratiklik ve analitik zekanın daha yüksek olduğu söyledi. Fakat bu çalışmalara katılan belirli sayıda insan içeren bir bilimsel deney sonucu ortaya çıktı. Yani bir kitle ile yapılan çalışmalar dünyada yaşayan bütün erkek ve kadınlar için geçerli olduğu söylenemez.

Çevremize baktığımız zaman analitik zekası yüksek kadınlarında çok olduğunu, aynı zamanda duygusal zekaya sahip erkeklerinde olduğunu görürüz. Yani cinsiyete göre değil tamamen insanın kendisine göre şekillenir. Erkek mi daha zeki yoksa kadın mı sorunun cevabı yoktur ve olmayacaktır da. Zekanın cinsiyetle hiçbir alakası yoktur. Zeka tamamen insanın kendisine bağlıdır. Kendinizi ne kadar çok geliştirseniz, zekanızda sizle birlikte o kadar gelişir.

Bu dünyada erkek yada kadının zekası için hangisinin daha üstün olduğu konusunda net bir bilgi yoktur. Bir çok çalışma şunu gösteriyor ki, zeka tamamen insanın kendi geliştirmesi ile oluşur ve şekillenir. Bu yüzden ne olursa olsun sizde kendinizi geliştirmek için çabalayın. Bu hayatta bilginin sonu yoktur. Öğrenin ve her zaman yeni bilgiler edinin. Bir şeyi yaparken her zaman en iyi şekilde yapmaya çalışın. Bu şekilde kendinizi geliştirir ve gerçek potansiyelinize ulaşırsınız.

Erkekler mi Akıllıdır Kadınlar mı aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
1
sad
1
unlike
0
happy
0
love
0
confused
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!