Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Ezop Beydeba Lafontaine Hakknda Bilgi
Ödev Soruları

Ezop Beydeba Lafontaine Hakknda Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar


Ezop Beydeba Lafontaine Hakknda Bilgi

  • Ezop dünya edebiyatında fabl türünün en önemli kurucusu ve temsilcisi kabul edilir. Onun bir çok hayvanları konu alan fablleri bugün bile zevkle okunmaktadır.
  • La Fontain ise Fransızların en önemli fabl yazarlarındandır. Onun yazdığı kitap sayesinde insanlar bugün bile o hikayeleri birbirlerine anlatabilmektedirler.
  • Son olarak Beydaba ise Hint edebiyatının fabl yazarlarındandır. Onun en önemli eseri Kelile ve Dimne’dir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir