Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Toplum Hayatımızda Kültürel Mirasları Korumak Bize Neler Kazandırır
Ödev Soruları

Toplum Hayatımızda Kültürel Mirasları Korumak Bize Neler Kazandırır

Sponsorlu Bağlantılar


Toplum Hayatımızda Kültürel Mirasları Korumak Bize Neler Kazandırır

Bizim öyle zengin bir ülkemiz vardır ki türkülerinden yemek kültürüne, giyiminden kuşamına kadar belki de başka toplumlarda olmayan kültürel zenginliklerimiz mevcuttur.

Bize düşen bu kültürel miraslarımıza sahip çıkmaktır. Eğer sahip çıkarsak öncelikle benliğimizi, bağımsızlığımızı sonsuza dek korur, ileride gelecek kuşaklara da önemli bir kültürel servet bırakmış oluruz.

Mesela kendi ülkesine ait hikayeler, türkülerle büyüyen bir çocuk kendi vatanını korumak için elinden geleni yapacaktır.

Bir diğer kültürel mirasımız olan tarihi ve turistik yapılar hem bizim hem de dünyanın sayılı kültürel zenginliği olduğu için korunması gereken başta değerlerdir. Onları korumak demek onları ziyarete gelecek milyonlarca turist ve ülke ekonomisine yapılmış büyük bir katkı demektir.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. harika olmus bu verilerden yararlanarak komposizyon yazdim saol hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir