Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Barış Muslu Neuro Aşk Kitap Özeti

Mehmet Ali Kılınç Bilmem Seviyor Gibiydi Kitap Özeti

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Fatih Yağcı Hasbelkader Kitap Özeti

Fatih Yağcı Hasbelkader Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Fatih Yağcı Hasbelkader Kitap Özeti

“Hasbelkader” 2017 yılında İndigo Kitap Yayınevinden çıkan 176 sayfalık bir kitap. “Hasbelkader” kitabının yazarı Fatih Yağcı. Fatih Yağcı “Hasbelkader” kitabında eskiye olan özlemlerimizi, hasretlerimizi anlatıyor. Türk edebiyatının popüler yazarlarından olan Fatih Yağcı Hasbelkader ile en çok satanlar listesinde.

Fatih Yağcı Hasbelkader kitabından küçük bir bölüm

…birçok şeyden vazgeçtiler. Onlara ne oldu biliyor musun canpare? Hepsi ölümün gelmesiyle… tamamen… yok oldular!

‘ Onlardan geriye kalan, bir gün sizlerden de geriye kalacak olan koca bir HÎÇ.”

Sınıftakiler, daha iyi anlamak için gözlerini kısarak önce hocaya, sonra şaşkın bir şekilde birbirlerine bakmaya başladılar.

Felsefeci devam ediyordu:

“Seçim hakkı sizin, yaşamak istediği her şeyi yaşamış bir hiç mi olmak istersiniz yoksa saçma sapan kurallar yüzünden yapmak istediği birçok şeyden vazgeçmiş milyarlarca hiçten biri mi?”

Konuşmasını sürdürüyordu ki zil çalmaya başladı. O an daha önce benzeri görülmemiş bir şey oldu. Hiç kimse sınıftan çıkma­mıştı. Bizimkiler çıt çıkarmadan can kulağıyla dinlemeye devam ediyordu. Ne var ki kendini ağırdan satmayı tercih etmişti felse­feci. Öylece yarıda keserek, masanın üzerinde bulunan eşyalarını alıp çıkmıştı sınıftan. Bir kişiye düşüncelerinin tamamını anlatırsan kabul etmeyebilir. Fakat fikir kıvılcım gibidir. Her şeyin membaı olan akıl denen tarlaya düşürmeyi başarabilirsen, o kıvılcım bütün bir tarlayı aleve verebilir…

Felsefeci bunu çok iyi biliyor olacak ki tarla sahibi tarlanın başındayken düşüncelerinin tamamını anlatmak yerine kıvılcımı atıp gitmişti; Zira kendi eliyle ateşi yaymaya çalışsa tarla sahibin âfigd olabilirdi. Fakat kıvılcımı atıp giderse, o tarla o kıvılcımı kendi elleriyle büyütür, tarla sahibi olayı fark ettiğinde ise yan­mış mahsullerle yola devam etmekten başka bir şansı kalmadığını görürdü.

Söylediklerine bakılırsa Müslüman değildi. Zira amiyane ta­li birle ‘dini kurallar diye adlandırdığımız, Allah’ın sayısız hayırlı neticeler veren kusursuz kanunlarım… gelenek göreneklerle bir atarak aşağılayıcı bir üslupla gereksiz olduğunu ifade etmişti.

Fatih Yağcı Hasbelkader arka kapak bilgisi

Fatih Yağcı kaleme aldığı “Hasbelkader” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir