Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri / Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine
Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Yarışması

Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine

Sponsorlu Bağlantılar


Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine

Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Yarışması

Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Örnek

Bu ülke öyle kolay alınmadı. Bu ülkenin alınması, yurt toprağı olması, vatan toprağı kutsallığına ulaşması öyle bir kaç günde olmadı. Çünkü bu topraklar binlerce şehidin kanıyla binlerce yiğidin kılıç darbesi binlerce ananın gözyaşı, binlerce kadının emek emek alın teriyle kuruldu.

O yüzden dini alet edip bu güzel ülkeyi parçalamak isteyenler, bu güzel vatanın evlatlarına haince saldırarak dehşet anlar yaşatanlar bilmeliler ki bu ülke sahipsiz değildir.

Bu ülke ecdadından gençlere emanettir. Bu ülke şanlı ecdadın bizlere vasiyetidir. Mehmet Akif’in dediği gibi dünyaları alacak olsak da vermeyeceğimiz en büyük namusumuzdur.

Bu bakımdan 15 Temmuz gününü bu güzel ülkeye yaşatan hainlere en güzel cevabımız hem o günden şimdiye kadarki birliğimizle verildi hem de bundan sonra vermeye hazır olduğumuz canımızla verilmeye devam edecektir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğti’nün 13 ve 29 yaşları aralığındaki gençlerimiz için düzenlemiş olduğu yarışma için örnek bir mektubu siz değerli gençlerimiz için hazırladık. Bu mektubun tüm gençlerimize örnek olmasını isteriz. 15 Temmuz’un ne kadar önemli olduğunun gençlerimizin hatta tüm milletimizin bilmesi ve önemsemesi dileğiyle. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. gerçekten işime yaradı yaaa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir