Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Günlük konuşmalarımızda peygamber kavramının kullanıldığı deyim ve ifadelerden hatırladıklarınızı söyleyiniz.

Günlük konuşmalarımızda peygamber kavramının kullanıldığı deyim ve ifadelerden hatırladıklarınızı söyleyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Günlük konuşmalarımızda peygamber kavramının kullanıldığı deyim ve ifadelerden hatırladıklarınızı söyleyiniz.

Evvel cevap kurulduğu ilk günden itibaren özgün bir web sitesi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Öğrencilerimizden gelen soruları, sınıf düzeylerine uygun olarak, en kısa ve hızlı bir şekilde cevaplıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz internette araştırma yaparken doğru bilgiye ulaşabilsinler. Bu sene de kitap cevaplarının yanı sıra sizden gelen soruları da cevaplamaya devam ediyoruz.

Bu yayınımızda ise cevaplayacağımız dersin kategorisi:  “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen soruyu yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Şimdi lafı daha çok uzatmadan sizden gelen sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Soru:Günlük konuşmalarımızda peygamber kavramının kullanıldığı deyim ve ifadelerden hatırladıklarınızı söyleyiniz.

  • Cevap: Halk arasında ve bilimde “peygamber sabrı”, “peygamber devesi” deyim ve terimleri zaman kullanılırken, gündelik hayatta “Dünya (Peygamber) Süleyman’a bile kalmamış”, “Kötüden papaz olursa, iyiden peygamber olur”, “Mühür kimde ise Süleyman odur” sözlerine de zaman zaman başvuruluyor.
0
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir