Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kompoziyon

“Kitapsız hayat kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” (Seneca) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız

Bugünkü yazımızda “Kitapsız hayat kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” (Seneca) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız konusunu ele alacağız.

“Kitapsız hayat kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” (Seneca) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Kitaplar insanlar için oldukça yararlıdır ve insanların hayatını zenginleştiren önemli konuma sahiptir. İnsanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çevresinde kitaplara önem veren ve kitap okuma alışkanlığı olan insanlar olmalıdır. Bu özelliğe sahip olan bir insan çevresine yararlı hayatında birçok değere saygılı, konuşmasını bilen ve kelime doğarcı Yüksek bireyler olur. Bu bireyler toplumda belirgin bir şekilde anlaşılabilir. Toplumda kitap okuyan ve okumayan bireylerin hal, hareket ve konuşmasından ayırt edebiliriz. Kitaplar insanların kültür seviyesini geliştirir ve aydınlaştırır.

Kitaplar insanlara birçok yol gösterirken bizim kitaplara bir dostmuş gibi yaklaşmamız gerekmektedir. Kitaplar insanların iç dünyasını yansıtır. İnsanlardan daha zararsız ve faydalıdır. Kitap okumayan toplumlar ve bireyler kör, sağır, dilsiz yaşamaya mahkûmdurlar.

Sizler için “Kitapsız hayat kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” (Seneca) Özdeyişini açıklayan bir kompozisyon yazınız. konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close