Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kompoziyon

“Kör ile yatan şaşı kalkar.” Atasözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız

Bugünkü yazımızda “Kör ile yatan şaşı kalkar.” Atasözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız konusunu ele alacağız.

“Kör ile yatan şaşı kalkar.” Atasözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız

Bizi önemli kılan şey seçimlerimizdir. İyiyi seçip kötüden uzak durmaktır. Genellikle arkadaş ortamlarında meydana gelir. Ortamdaki kişilerin birbirinden etkilenip aynı davranışta bulunabilirler.

İnsanlar taklit edici varlıklardır. Hep birilerine benzeme çabaları kendilerinin küçük düşürülmesi gibi davranışlardır. Hep iyi gittiğini düşündüğün şeyler bir bakmışsın son bulmuş. Hayatta yaşadığın hatta yaptığın saçmalıklar bile.

İnsan kendisi gibi olmak yerine başkaları gibi olmayı üstünlük sayıyorlar. Hepsinin temelinde tabiki de merak duygusu vardır. Her şey bir merakla başlar tâki üzüntü anına kadar.

O yüzden arkadaş seçimlerinde dikkat etmeliyiz. Onların arasındayken her şey tozpembe gibi gözükebilir size ama bu huy bulaşıcı bir hastalıktır. Kötü şeyleri kendine huy edinenlerden uzak durup o arkadaş çevresinden ayrılmalıdır. Ama bir bakmışsın çevren, seçimlerin yüzünden hayatın mahvolmuştur.

İnsanlar çevrelerinden etkilenmeden ve bir şeylerin kendileri de yapmak istemesidir. Hayatın yaşayıp yaşamaya değip değmediğini anlarlar.

Sizler için “Kör ile yatan şaşı kalkar.” Atasözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close