Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Masallar Genellikle Nasıl Biter
Ödev Soruları

Masallar Genellikle Nasıl Biter

Sponsorlu Bağlantılar


Masallar Genellikle Nasıl Biter

Masallar halkın yarattığı ağızdan ağıza kuşaktan kuşağa aktarılan olağanüstü durum ve olayları olağanüstü şekilde anlatan sözlü edebiyatın en önemli ürünlerindendir.

Masalların sonu genellikle tekerlemeler söylenerek bitirilir. Örneğin onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine” veya “gökten üç elma düştü biri sana, biri bana, biri  de dinleyenin başına” gibi tekerlemelerle biter.

Masalların sonunda hep iyiler kazanır kötüler kaybeder. İyiler masal sonunda ödüllendirilir, kötüler cezalandırılır.

Masalların didaktik bir özelliği vardır ve masallar çocuklar için söylenen hikayelerdir. Bu yüzden masalların sonunda iyiler hep kazanır kötüler ise hep kaybeder.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

2
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Çok tkurler yaa
    Çok yardımcı olduuuu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir