Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi Kitap Özeti Mehmet Demirci

Edebiyat severler Mehmet Demirci tarafından yazılan Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Mehmet Demirci Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi Kitap Özeti

Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi” 2024 yılında İstanbul Fetih Cemiyeti Yayınlarından çıkan 176 sayfalık bir kitap. “Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Mehmet Demirci tarafından kaleme alınmış. “Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi Özeti”ne birlikte bakalım.

Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi Arka Kapak Yazısı

Mîmarlık, san`at felsefesi, estetik meseleleri; güzel olan nedir, tenâsüp, âhenk, uyum gibi konular, üç beş cümleyle anlatılabilecek bahisler değil. Hele bu meselelerin rûhunu ve özünü yakalayabilmek, onlara vücut veren îman ve irfânı gözler önüne sermek oldukça karmaşık ve zordur.
Osmanlı mîmârîsindeki sâdelik ve ihtişâmın sırrı nedir? Bu seviyeyi nasıl yakalamışlardı? Îman ve irfânımızın özünü teşkil eden “tevhîd”in san`ata yansıması nasıl bir sırlı üslûpla gerçekleşiyor ve Takvâ üzere kurulu mescidler hangi ruhla inşâ ediliyordu?

Mehmet Demirci tarafından kaleme alınan Mimarimizde Gelenek ve Ruh: Y. Mim. Dr. İbrahim Aydın Yüksel İle Söyleşi tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!