Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Miyase Çıkmazı Kitap Özeti Fatma Nur Uysal Pınar

Edebiyat severler Fatma Nur Uysal Pınar tarafından yazılan Miyase Çıkmazı kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Fatma Nur Uysal Pınar Miyase Çıkmazı Kitap Özeti

Miyase Çıkmazı” 2024 yılında Loras Kitap Yayınlarından çıkan 120 sayfalık bir kitap. “Miyase Çıkmazı” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Fatma Nur Uysal Pınar tarafından kaleme alınmış. “Miyase Çıkmazı Özeti”ne birlikte bakalım.

Miyase Çıkmazı Arka Kapak Yazısı

“Otuz üç metrekare dükkânı bana zindan eden de Miyase, cennet bahçesine çeviren de. Elimdeki otuz üçlük tespihle ya sabır çektiren de o, günümü bir çift sözüyle güzelleştiren de. Beni görmezden gelip delirten de o, yüzümü güldüren de. Başım belada bu Miyase’yle. Allah kimseye vermesin Miyase’yi. Benden başka kimseye. Hiç kimseye. Uyanır uyanmaz aklıma gelir. Gerçi aklımdan gitmez ki gelsin, uyanınca aklım onunla başıma gelir. Uykuda bile Miyase diye sayıklarım. Sayıklamam gerekir yani. Sayıklamazsam onu sevmemin ne anlamı kalır? Ona baktıkça yarısı zihnimde kalan cümleleri savururum sağa sola. Miyase’ye baktıkça içime kelebekler otağ kurar.”
Fatma Nur Uysal Pınar, ilk kitabı Miyase Çıkmazı’nda öykünün çıkmazlarını bir bir aşıyor, düğümlerini çözüyor. Kahramanlarını çıkmazlarda bıraksa da kendisi her detaya hâkim, laf ebesi, konuşkan anlatıcılarıyla okuyucusunun ilgisini ve duygusunu sonuna kadar kendine bağlamasını biliyor. Öykülerini hayattaki kırıklıklardan, kayıplardan, acılardan derliyor. Bütün öyküleri, bir kadın bakışının detaycı ve ifade etme arzusu yüksek sesi sarıyor. Miyase Çıkmazı’nda, Radyocu Nagfel’den güzel ve “cool” bir kadına âşık olan bakkala, “Elma Çekirdeği”nden, “Kapı Duvar”a birçok güzel öykü sizleri bekliyor.

Abdullah Harmancı

Fatma Nur Uysal Pınar tarafından kaleme alınan Miyase Çıkmazı tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!