Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Nil Karaibrahimgil Kelebeğin Hayat Sırları Kitap Özeti

Nil Karaibrahimgil Kelebeğin Hayat Sırları Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Nil Karaibrahimgil Kelebeğin Hayat Sırları Kitabının Özeti

Kelebek ister miydi sadece yirmi dört saat yaşamayı  bilemeyiz, ama belki onun hayatını anlamlı kılan da sadece o yirmi dört saatin içine mutluluklarını, hüzünlerini, sevinç ve acılarını sığdırabilmesidir belki. Hepimizin özgür kız olarak tanıdığı yaptığı şarkıları dilimizden düşmeyen Nil Karaibrahimgil’in kelebeklerden yola çıkarak ve on yedi yaşına dönme ihtimali olsaydı ille de aşık olurdum dediği kitabı Kelebeğin Hayat Sırları adlı kitabı Doğan Nervus yayıncılıktan çıktı.

İyilik yap, iyilik bul felsefesini kitaba konu edinen yazar, bu dünyada bir şeyler ver ki bir şeyler de alabilesin diyerek günlük hayatta mutlu bir insan olarak kalmanın formüllerini de sunuyor. Okura verdiği bir diğer mesaj da hiç bir zaman ümidini kaybetmemesidir. Ressam Van Gogh’tan, şarkılara yapılan bu yolculuk ve kelebekler kitabı kitapseverler tarafından alınıp okunulmayı bekliyor. Bizden söylemesi, keyifli okumalar…

Nil Karaibrahimgil Kelebeğin Hayat Sırları tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

“Kelebeğin Hayat Sırları” küçük bir bölüm. 

********************

Gençliğime sevgilerimle

Zaman makinesi olsaydı ve kendi gençliğime, mesela 17 yaşıma dönseydim, kendime şunlan söylerdim: En önemli şey aşk! Onu doya doya yaşa, bu bir. Ne yapmayı sevdiğini bul ve sonra o sevdiğin şeyi yapabili­yor musun ona bak.

Yapamıyorsan, boşuna enerjini tüketme, yapabilenler yapsın. Yapıyorsan, dünyanın en şanslı insanlarından biri­sin, dilini ısır, kimseye söyleme. Sevdiğin insanlar bul. İşlerini onlarla yapmanın yollarına bak.

Hayat yap “et çalış başarma geçiyor ve bu maraton çok sev­diklerinle geçerse, iş yapmamış, sürekli aşk yapmış olursun. Birkaç kişinin elini sıkı sıkı tut. Onların dertleriyle dertlen, mutluluklarıyla uç, dedikleri­ne kulak ver. Onları kaybetme. Her şey değiştiğinde, senin en orijinal halini bilip sevenlere ihtiyacın olacak. Kendini onunla bununla karşılaştırma.

Başkalarının kriterlerine göre seçim yapma. O zaman başkalarının gideceği yerlere gidersin. Oralarda ne işin var? Senin yolun başka. Yokuşların başka. “Konu komşu ne der” diye dinleme.

Komşu senin hayatın hakkında topu topu 15 dakika konu­şacak. Sense ölene dek onu yaşayacaksın…

********************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir