Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şermin Çarkacı Oyuncu Anne Kitap Özeti

Şermin Çarkacı Oyuncu Anne Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Şermin Çarkacı Oyuncu Anne Kitap Özeti

“Oyuncu Anne” Elma Yayınevinden 2015 yılında çıkan 160 sayfalık bir kitap. Oyuncu Anne kitabının yazarı üç çocuk annesi olan Şermin Çarkacı.

Şermin Çarkacı çocuğuyla nitelikli zaman geçirmek isteyen anne ve babalar için yazmış bu kitabı. Biz anne ve babalar çocuğumuz iyi bir şekilde büyüsün diye spora, baleye, kurslara… götürüp ordan oraya sürüklüyoruz. Peki evde çocuğumuzla eğlenceli ve kaliteli bir şekilde zaman geçiremez miyiz? Şermin Çarkacı’nın Oyuncu Anne kitabında bir annenin ne kadar yaratıcı olup bulduğu güzel oyunlarla çocuğunu büyüttüğünü görüyoruz.

Şermin Çarkacı Oyuncu Anne Kitabından Küçük Bir Bölüm

*******************

Çocuk büyütmek kaçınılmazsa süreçten zevk almaya bak

Bizimle tanışan insanlar ilk yarım saatten sonra şöyle şeyler söy­lemeye başlıyorlar: “İki sene sonra rahat edersin.”, “Büyüdükle­rinde rahatlarsın.”, “Okula başlasınlar derdin kalmaz.”, “Bitmiş, bitmiş onların dertleri maşallah.”, “Bir iki sene sonra iyice ra­hatlarsın.” vs. Bunlar yine de iyimser arkadaşlar. Bir de bunların daha kötümser olanları var. Seni bunalıma doğru çekiyorlar ve şöyle diyorsun: Allah’ıııımmmm neden çocuk yaptım? Bunlar Şöyle konuşuyor: “Ah bunlar ne ki sen dur daha büyüdüklerinde gör”, “Asıl büyüyünce başlıyor onların dertleri”, “En iyi günle­rin bu günler, daha duuuur neler göreceksin.” vs. Bir de gözleri yuvalarından fırlayanlar var: “Ay! Allah yardımcın olsun, ben yapamam ben sabredemem senin kadar.”, “Valla insan deli olur Ne, ay insan taş olsa çatlar.”, “Ben bağırırım, kızarım dayanamam…

Ayyyyy…

*******************

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir