Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Metinde anlatılan problem nedir? Metinde anlatılan probleme siz hangi çözümleri önerirsiniz? Söyleyiniz.

Aşağıda verilen kelimelerin eş anlamlılarını cümle içinde kullanınız.

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Siz “Temiz Dünya” için çalışan “Sorumlu Çocuklar” mısınız? Niçin? Açıklayınız.

Siz “Temiz Dünya” için çalışan “Sorumlu Çocuklar” mısınız? Niçin? Açıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Siz “Temiz Dünya” için çalışan “Sorumlu Çocuklar” mısınız? Niçin? Açıklayınız.

3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

3. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerimiz için en önemli derslerden biri olan Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabının Cevaplarını sizler için hazırladık. Bazen öğrencilerimiz ve velilerimiz Türkçe Ders Kitabının içindeki soruları ayrı ayrı araştırabiliyor. Biz de bu sebepten dolayı soruları sizler için ayrıntılı bir şekilde ele alıyoruz.

Bu yayınımızda ise ele alacağımız dersin kategorisi:  “3. Sınıf Dikey Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Soruları cevaplarken ise önce sizden gelen suali yazacak daha sonra ise cevabını vereceğiz. Bakalım bu sayfamızdaki sorunun cevabı nedir, birlikte inceleyelim.

Soru: Siz “Temiz Dünya” için çalışan “Sorumlu Çocuklar” mısınız? Niçin? Açıklayınız.

  • Cevap: Evet sorumlu çocuklarız. Hiç bir zaman elimizdeki çöpleri yerlere atmıyoruz. Cam, pil, kağıt gibi geri dönüştürülebilir atıkları okulumuzda oluşturulmuş olan özel kutulara atıyoruz. Yeşili koruyoruz, imkan verildiğinde çevremizi ağaçlandırmak için fidanlar dikiyoruz. Su ve enerji kaynaklarını gereksiz kullanmıyoruz. Çevremizdekileri de bu konuda bilinçlendirmeye çalışıyoruz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir