Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Şizofrenik Haller Kitap Özeti Yusuf Öztürk

Edebiyat severler Yusuf Öztürk‘ün yazmış olduğu Şizofrenik Haller kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Yusuf Öztürk Şizofrenik Haller Kitap Özeti

Şizofrenik Haller” 2019 yılında Hayykitaptan çıkan 128 sayfalık bir kitap. “Şizofrenik Haller” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Yusuf Öztürk tarafından kaleme alınmış. “Şizofrenik HallerÖzeti”ne baktığımızda ne yapacağı kestirilemeyen seri cinayetler ustasının şeytani fikirlerinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Nilgün Hanım, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde göreve başladı. 1983 yılında Babaeski’de dünyaya gelen Nilgün Hanım, ilk ve ortaokulu orada okudu. Daha sonra babasının tayini sonucu İstanbul’a taşındılar. Lise ve üniversiteyi İstanbul’da okuduktan sonra Londra’ya master yapmak için gitti. 2013 yılında yüksek lisansını tamamladı ve ülkeye döndü. Özel bir klinik açtı ama klinikte hiç iş almadı. Devlet tarafından görevlendirilerek Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde işe başladı.

Veysel hastaneye geleli yedi ay olmuştu. Nilgün Hanım, Veysel’in ilk gelişinden itibaren onun dosyalarını ince­liyor, onunla konuşmaya çalışıyor ve hastalığıyla ilgili malzeme topluyordu. Nilgün Hanım haftada iki gün geliyor; bir gün Uğur, diğer gün de Veysel’le alakalı ça­lışıyordu. Uğur, 1992 Isparta doğumluydu ama 2001 yılından itibaren İstanbul’da yaşıyordu. Babasının ani ölümünden sonra kendisini bir türlü toparlayamadı. Ve tedavi sürecinde iki hasta bakıcıyı yaraladı. Sonrasında aldığı ağır ilaçlar sonucunda o da Bakırköy’e gönderildi.

Eylül 1990 – Ankara

Veysel, her zamanki gibi Mehmet’ten daha önce hazır­lanmış ve aşağıya inip onu beklemeye başlamıştı. Ha­lası balkondan onu izliyordu. Kayısı ağacının üzerine

Yusuf Öztürk’ ün kaleme aldığı Şizofrenik Haller tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

One Comment

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close