Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Ayrıcalıklı Rotalar-Türkiye Kitap Özeti Saffet Emre Tonguç

Benden Ne Olur Kitap Özeti Aslı Kızmaz

Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Tanrı’yı Gören Son İnsan Kitap Özeti Ertuğrul Özkök

Tanrı'yı Gören Son İnsan Kitap Özeti Ertuğrul Özkök

Tanrı’yı Gören Son İnsan Kitap Özeti Ertuğrul ÖzkökOsmanlı Devleti’ndeki itirafları okumaya hazır mısınız? İskender Pala’nın bu müthiş romanına mutlaka bakmalısınız. 

Ertuğrul Özkök Tanrı’yı Gören Son İnsan Kitap Özeti

Tanrı’yı Gören Son İnsan” 2018 yılında Doğan Kitaptan çıkan 292 sayfalık bir kitap. “Tanrı’yı Gören Son İnsan” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Ertuğrul Özkök tarafından kaleme alınmış. “Tanrı’yı Gören Son İnsan Özeti”ne baktığımızda ise Ertuğrul Özkök, gördüğü yerler, konuştuğu kişiler, sorduğu sorular ve okuduğu kitaplarla bir inanç hikâyesini anlattığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

ağırlık bağlayıp aşağı sarkıttılar. Halat, 12 metre kadar derine inip zemine vurmuştu. Chavez’in merakı artık doruğuna çıkmıştı. Çok tehlikeli bir işe girişti. Halatı beline doladı, arkadaşlarının yardımıy­la çukurun ağzından kendini yavaşça aşağı bıraktı. Yıllardır Teotihuacan antik şehrinde arkeolog olarak çalışan Chavez ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyordu.

Halatın ucunda, ayağı yere bastığında, genişçe bir boşluğa ulaşmıştı.

Arkeologun şaşkınlığı daha da artmıştı. Burası kesinlikle bir kuyu değildi. Bu galeri bir tünele açılıyordu. Daha sonraki yıllarda o tüne­lin içinde ilerledikçe öyle şeylerle karşılaşacaktı ki, ilk günkü şaşkın­lığı, bunların yanında çok küçük kalacaktı.

İlahi bir emirle önünde açılan şeyin insanlığa ait büyük sırrın ka­pısı olduğunu o zaman anlayacaktı. Yani insanlığın en büyük bilin­mezi olan “Yaratılış”a açılan kapı… O an Sakallı Yılan’ı hatırladı. Aca­ba yaratılışın ve tanrıların sim, Sakallı Yılan; tapınağın tam altına doğru giden bu gizli yolun sonunda mı yatıyordu?

O gizli yolda Tanrı’yı gören insanlar var mıydı?

Ertuğrul Özkök ’ ün kaleme aldığı Tanrı’yı Gören Son İnsan tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Tek Yorum

  1. eşekler için var olan HERO

    neden bu kadar kısa uzun da yapılabilirdi şimdi bana bu özet diyonuz ama çooooook kısa olmuş uzun yapın lan
    (bu cümle bir emir cümlesdir derhal yapılmazsa sonradan olanlar kötü olur )

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!