Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

YÖK Üniversiteleri Uyardı!

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) üniversiteleri vizeler ve finaller konusunda uyardı. Kopya olayları için önlem almalarını istedi.

YÖK Üniversiteleri Uyardı!

Üniversiteler uzaktan eğitimle devam ederken, vizeler ve finallerde uzaktan oluyor. Durum böyle olunca da kopya çekmek daha kolay oluyor. Üniversitelerde hocalar, ödevle yada bilgisayardan üniversite öğrencilerine sınav yapıyorlar. Ödev olduğu zaman öğrencilerin bir çoğu internetten hazır şeyler kullanabiliyor.

Bilgisayarda olunan sınavda ise, üniversitelerde sınıflar çok kalabalık olduğu için kameralar açık sınavlar yapılamıyor. Sistemde çökme riski çok yüksek oluyor. Bu yüzden sınavlar kamerasız ve mikrofonsuz oluyor. Böyle olunca da öğrenciler sınav esnasından başka bir çok kaynaktan yada kişiden yardım alabiliyorlar.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Kopya Çekilmemesi İçin Üniversitelerin Dikkatli Olmasını İstedi

Üniversitelerde yetişen öğrenciler hayatlarındaki meslekleri öğrenmiş oluyor ve belki de ömürleri boyunca yapacakları meslek için okuyorlar şuan. Kopya ile mezun olan bir üniversite öğrencisi mesleğini ne kadar iyi yapabilir bu tabi ki tartışılacak bir konu. YÖK bu yüzden üniversitelerin kopya konusunda dikkatli olmasını istedi.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
0
1
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!