Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Yoksul ve muhtaçlara yardım ettiğiniz oldu mu?

Sponsorlu Bağlantılar


Yoksul ve muhtaçlara yardım ettiğiniz oldu mu? Bu durumda neler hissettiniz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. 

Doğru cevap:

İbadet Allah ile kul arasındadır. Ancak oldu ve yardım ettiğimde kalbimde tarif edilemez bir mutluluk ve huzur hissettim.

Ekstra bilgi:

Bir hastayı, yaşlıyı ziyaret etmek, onun hâl ve hatırınısormak; yolda, iş yerinde, oturduğumuz mahallede karşılaştığımız insanlara güler yüzle selam vermek sadakadır. Çevremizdeki insanların varsa sorunlarıyla ilgilenmek, yoldan karşıya geçmekte zorlanan bir yaşlıya yardımcı olmak, bir yabancıya yol göstermek, otobüste veya diğer toplu taşıma araçlarında yaşlılara, hamilelere ve hastalara yer vermek sadakadır. İnsanlara zarar verici herhangi bir engeli ortadan kaldırmak da sadaka sayılır.

Peygamberimiz (s.a.v.); zaman zaman insanlar arasında dolaşır, onların ihtiyaçlarını gidermeye çalışırdı. Sadakaya önem veren Peygamberimiz (s.a.v.) özellikle yiyecek ve içeceğe ihtiyacı olanların bu ihtiyaçlarını gidermenin çok önemli bir ibadet olduğunu bir sözünde şöyle belirtmektedir “Karnı aç olan bir kimseyi doyurunuz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir