Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Ağustos Ayında Yenilebilecek Yiyecekler

“Ağustos Ayında Yenilebilecek Yiyecekler” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Ağustos Ayında Yenilebilecek Yiyecekler

Her yiyeceğin farklı mevsimlerde ve farklı hava koşullarında yetiştiğini biliyoruz. Doğanın muhteşem dengesi sayesinde her mevsimde farklı tatlar tadabiliyor ve hayatımızı biraz olsun daha renkli hâle getirebiliyoruz.

Şu an içerisinde bulunduğumuz Ağustos ayı da bize birçok farklı nimet vermektedir. Çeşitli sebze ve meyvelerle Ağustos ayımızın iyi ve sağlıklı geçmesini sağlıyor. Ağustos ayında tadı bir başka olan tüm sebze meyveleri neden yemeniz gerektiği ile ilgili ufak bir bilgilendirme sunmak için size bu yazıyı hazırladık. Ağustos ayınızın güzel ve bolca sağlıklı geçmesini diliyoruz.

Kabak ve Patlıcan

Ağustos ayı da tıpkı Temmuz ayı gibi kalın kabuklu sebzelerin kendini gösterdiği bir aydır. Bol lifli kabak ve patlıcan, bağırsaklarımızı çalıştırarak metabolizmamızı hızlandırır. Bolca yoğurt ve domates sosuyla birlikte tüketildiğinde tam bir yaz mevsimi öğünü potansiyeline sahip bu iki sebzeye gereken değeri vermemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Taze Fasulye ve Barbunya

Seveni kadar sevmeyenin de bulunduğu fasulye ve barbunya, görünüş itibariyle birbirlerine çok benzeseler de aslında iki farklı sebzedir. İkisi de güçlü antioksidanlar olan bu sebzeler, vücudumuz için birer arıtıcı ve doğal ağrı kesici görevi görürler. Kan şekerimizi düzenlerken, et kadar besleyici değerini görmezden gelemeyiz.

Börülce, Fesleğen, Tere

Ağustos ayının yeşilliklerinin bu kadar güzel olmasının nedeni, yazın sıcağında bize ağırlık yapmadan tüketilebilir olmalarıdır. Yanında bolca peynir ve karpuzla her öğünde tüketilebilir olması da bu yeşilliklerin gözümüzdeki değerini yükseltiyor. Lifli yapılarının yanında A vitaminini bize kova kova sunuyor olmaları da vücudumuzun iyiliğini unutmadıkları anlamına geliyor.

Mısır

Közde, haşlanmış veya baharatlı… Her haliyle güzel olan mısırın en sulu olduğu ay Ağustos ayıdır. Anemiye olan faydaları ve cilt sağlığını korumasıyla ünlü olan mısırı nasıl tüketirsek tüketelim çok keyif aldığımız ortada. Ağustos ayının kraliçesi olan bu sebze, sizin onları yemeniz için tüm yıl kendini hazırlıyor!

Ağustos Ayında Yenilebilecek Yiyecekler ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!