Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Babalar Günü Anlam ve Önemi

“Babalar Günü Anlam ve Önemi” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Babalar Günü Anlam ve Önemi

Yıllarca bir Çınar ağacı ile eşleştirilmiş, büyük, görkemli ve koruyucu yapısıyla dillendirilmiş babalar… Arkamızda bir beton duvar gibi duran ve depremlere, tsunamilere ve türlü felaketlere rağmen yıkılmayan babalarımız… Babaların hayatımızdaki varlığı tıpkı annelerimiz varlığı gibidir. Tıpkı sadece biyolojik annelere sahip olmadığımız gibi, biyolojik babalardan da fazlasına sahip olabilir.

Babalar daima korumacı yapılarıyla bilinir ve nedense annelere göre daha sert bir yapıda gibi bir algı oluşturulur ama bu birçok açıdan yanlış olabilir. Babalar ince yürekli ve nazik bireylerdir. Zaman zaman istediğimizden daha sert davranabilirler ama bu tıpkı annemiz gibi bizi koruma amaçlı gerçekleştirilir. Babalar, bir bireyi bedeninin içinde büyütmeden de ona bağlanabileceğinin en büyük kanıtıdır.

Herhangi bir sorunda, hayatımız mahvoluyormuş gibi hissettiğimiz her seferinde ve yaşamımız bir uçurtma gibi ellerimiz arasından kayıp gittiğinde bizi tek bir sözleriyle bile rahatlatabilirler. Babalarımız, kişiliğimizin gelişmesinde oldukça önemli bir role sahiptirler ve geleceğimizi kurduğumuz merdivenlerin temelini onlar atar. Babalarımız sayesinde daha özgüvenli ve daha mutlu bir yaşam sürmemiz oldukça muhtemeldir.

Bizi kayıtsız şartsız koruyan, zaman zaman gözümüzü korkutsa da hayatımız için uğraşan babalarımız daima iyiliğimizi ister. Onların varlığı bizi içten içe güvende hissettirir. Daima teşvik edici ve destekleyicidirler. Bizim elimizden tutmadan bizi yerden kaldırmanın birçok yolunu bilir, gerekirse bize yerden yalnız başımıza kalkmayı öğretirler.

Hayatımızdaki baba figürleri birden fazla olabilir, zaman zaman annelerimiz de babamız olur. Abilerimiz, akrabalarımız veya sadece arkadaşlarımız bile bize bir babanın hissettirdiklerini hissettirebilirler. Bizim gibi taze tomurcuklara bir zarar gelmesine izin vermeden, tüm yükü sırtlarlar. Bizim bir gün büyüyüp tıpkı onlar gibi koca bir çınar ağacı olacağımızın farkında olarak bizimle gurur duyar sırtımıza daima ellerini yaslarlar.

Baba olmadan baba olanların, yeni baba olanların, birden çok kişiye babalık yapanların ve baba olmayı dileyenlerin babalar gününü kutlar, babasını kaybetmiş herkesin acısını anlıyoruz.

Babalar Gününüz Kutlu Olsun.

Babalar Günü Anlam ve Önemi ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!