Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Caner Yaman Güzel Kaybettik Kitap Özeti

Caner Yaman Güzel Kaybettik Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Caner Yaman Güzel Kaybettik Kitap Özeti

“Güzel Kaybettik” 2017 yılında Hayykitap yayınevinden çıkan 168 sayfalık bir kitap. “Güzel Kaybettik” kitabı Türk Edebiyatı’nın genç kalemlerinden olan Caner Yaman tarafından kaleme alınmış. “Güzel Kaybettik Kitap Özeti” ne baktığımızda ise kaybetmenin ne kadar onurlu, vazgeçilmez ve bazı şeylerin keybedilse bile nasıl mutlu olunabileceğini anlattığını görüyoruz.

Güzel Kaybettik kitabından küçük bir bölüm

Uzun süredir görmüyordum babamı, farklı şehirlerdeydik sonuçta. Ben İstanbul’da yeni yetme bir gazeteci, tutul­muş köşe başlarında kendine yer açmaya çalışan saftirik bir taşralı, işsizler ordusunun dışında haline şükretmesi gereken bir garip genç adam. Ailem taşrada mütevazi bir hayat sürmekte, hayatımın o kısmında hastalık ya da akrabalar arası arsa meseleleri dışında pek de bir atrak­siyon yok. Her şey stabil, dengesizliklerin içinde ayakta kalmak için çarpışan benim. Şu İstanbul’un herhangi bir yerine göz gezdirdiğinde fark edebileceğin en standart hikayedir bu. Mücadele, yer edinebilme çabası, başarısızlık, köye dönüş, kapanış. Bu döngüyü kırmaya çalı­şıyorsun işte anlamsız bir şekilde. Neden? Bilmiyorsun.

Babamın hastalığının ardından geçen yaklaşık iki yıllık bir süreden bahsediyorum. Bir bayram günü bir araya geldik, memlekete gitmiştim, mutluyduk, hasret gider­dik. Annem her zamanki gibi etrafımızda dört dönüyor­du yine. Aile saadeti. En sevdiklerinin varlığı, onlardan aldığın güç… Neye değişebilirsin bunu? Hiç bir şeye.

Sonra İstanbul’a döndüm tekrar, annemi ve babamı o kendi halinde, o tertemiz hayatlarıyla baş başa bıraktım.

Bir gece vakti, görünürde hiç bir neden yokken, odam­da ağlama krizine girdim memleket dönüşü. Ciğerlerim ağzımdan çıkacaktı sanki, o derece sarsıntılı bir ağlamak sözünü ettiğim. Öylesi bir kriz sona erdikten sonra bile bir süre kendine gelemezsin kolay kolay. Duygu odanın ortasında, ayakta kaskatı kesilmiş bir şekilde bana bakı­yordu. Şaşkınlıktan ne yapacağını bilemiyordu sanırım. Korkuyor da olabilirdi, muhtemelen üzülüyordu da, te­dirgin ve şaşkındı aynı zamanda.

Caner Yaman’ın kaleme aldığı Güzel Kaybettik tavsiye ettiğimiz kitaplardandır. 

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir