Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Kimlik Bulma Süreci

“Kimlik Bulma Süreci” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Kimlik Bulma Süreci

Kimlik bulmak… Özellikle ergenlik döneminde, yavaş yavaş kendi bağımsızlığımızı kazandığımız yıllarda, okuyacağımız bölüme, yapacağımız işe veya yaşamak istediğimiz hayata karar verirken içerisinde kaybolduğumuz bir durumdur. Kimlik bulmak, kaybolan bir tişörtümüzü bulmak kadar kolay ve basite indirgenecek bir şey değildir. Kimlik bulmak, bizim üzerine inşa edeceğimiz hayatı seçmektir. Geleceğimizi ve tarzımızı seçmektir. Yıllar önce kaybettiğiniz bir tişörtünüzü bulmak kadar sevindirici bir süreç değildir çünkü giymeden bilirsiniz ki o tişört size küçük olacaktır.

Kimliğinize kavuşmak, kim olduğunuzu bulmak ve uyumlu olduğunuz renkleri keşfetmek… Tüm bunlar oldukça zor süreçlerdir. Kendinizi bulmak başlı başına dersi verilmesi gereken bir şey iken bu yolculukta yapayalnız olmanız ne büyük şanssızlık değil mi? Bireylerin kendilerini keşfetmeleri yıllarca sürer ve bu süre içerisinde defalarca ama defalarca fikir değiştirirler. Bir gruptan çıkıp ötekine girmek, zaman içerisinde kaybolmak, rüzgarda oradan oraya savrulmak gibi bazen çok somut, bazen ise fazlaca soyut hissettirir.

Geçmişteki kendinizle barışmak, gelecektekiyle en kısa sürede yollarınızı kesiştirmek istersiniz. Bu konuda erkenden başarılı olanların ne kadar şanslı olduğunu bir düşünsenize. Kim olmak istediğinizi biliyorsunuz, nelerden hoşlanırsınız, nelerden hoşlanmazsınız ve hayatınız hangi yöne doğru sürükleniyor… Tüm bunları bilecek kadar kendinizi tanımak ve bir yıl sonra nerede olacağınızı kestirebilmek kesinlikle büyük bir lüks olurdu.

Yarınınızdan haberdar olmak, bireylerin kendileri ile olan barışıklık seviyelerini arttırarak; hem özgüvenli hem de özsevgili olmalarına olanak sağlar. Kimlik bulmak, bir sosyal grubun içerisine dahil olmak veya yeni bir tanesini oluşturmak asla basite indirgenemeyecek bir durumdur.

Ait olduğunuz bedene, istediğiniz kimliğe ve sizi asla terk etmeyecek renklerinize kavuşmanızı en içten dileklerimizle sunuyoruz. Kendinizi bulmak için acele etmeyin, denemeniz gereken birçok farklı tişört var ve biz şimdiden size hepsinin çok yakıştığını öngörebiliyoruz. Kimlik bulma sürecinizde başarılar dileriz.

Kimlik Bulma Süreci ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!