Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Kötü Ruh Halinden Çıkmak İçin İpuçları

“Kötü Ruh Halinden Çıkmak İçin İpuçları” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Kötü Ruh Halinden Çıkmak İçin İpuçları

İnsanlar olarak oldukça farklı ruh karmaşaları içerisinde kalabiliyoruz. Bazen üzüntü ve mutluluğu bile bir arada yaşıyor ve ne hissetmemiz gerektiğini zaman zaman kestiremiyoruz. Duygular çoğunlukla beynimizdeki kimyasalların tepkimeye girmesiyle oluşan, zaman zaman hayatımızı zorlaştıran ve içimizden çıkarıp çöpe atamayacağımız şeylerdir. Bir şekilde duygularımızla yaşamayı öğrenir ve çoğu zaman bizleri sürüklemelerine izin veririz ama onları yönetebilmenin keyfine de varmamız gerekmektedir.

Duygularımızın bize yönetmesine izin vermek büyük bir talihsizlik olsa da onları doğru tarafa yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmak zorundayız. Kötü bir ruh halinde olmak birçok açıdan günlük hayatımızı zorlaştırır ve bizi birçok problemle yüzleşmek zorunda bırakır.

Kötü bir ruh halinden kurtulamıyor veya bu ruh halinin oldukça uzun sürdüğünü düşünüyorsanız, size kötü ruh halinden kurtulmak için birkaç ipucu sunmak isteriz!

Duş Alın

Kötü hissettiğinizde hiçbir şey yapmak istemediğinizi biliyoruz. Muhtemelen yataktan kalkmak için bile haliniz olmuyor ama suyun vücudunuzdan akıp gittiği her seferinde kötü düşünceler de sizi terk edecek, bize güvenin.

Temiz Hava Alın

Bulunduğunuz mekanı havalandırın veya dışarı çıkın. Saatlerce yürümek veya spor yapmak gibi aktiviteler beyninizi meşgul etse de bir noktadan sonra sadece fiziksel olarak kendinizi zorlamak olacaktır. Bu yüzden bulunduğunuz mekanı havalandırmayı veya dışarıda sakince oturmayı deneyin. Biliyoruz, beyniniz bomboş olduğunu daha çok düşüneceksiniz ama inanın fiziksel acıdan daha fazla acıtmayacak.

Çikolata Yiyin

Kakao vücudunuza seratonin salgılanmasını hızlandırır ve mutluluk hormonunuz devreye girer. Çikolatanın sadece ağız hoşluğu değil, ruh haline de iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Konuşun

Biriyle, bir şeyle veya sadece kendinizle. Konuşmak, duygularınızı ifade etmenize yardımcı olacak ve onların içinize hapsolmasını engelleyecek. En güvendiğiniz insanla, evcil hayvanınızla, oyuncaklarınızla veya sadece bardaktaki yansımanızla… Konuşmak sizi rahatlatacak ama sorunlarınızı çözmeyecek. Bunun farkında olarak sakinleşerek konuşun.

Çözüm Arayışına Girin

Sizi üzen veya hayatınızı zindan eden ne var ise elbet bir çözümü var. Bu çözüme ulaşmak zor veya kolay, uzak veya yakın hiç fark etmeden yola çıkılmayı hak ediyor. Bir yolculuğunuz var, onun için gereken gücü toplamalısınız çünkü bu yol size birçok güzellik sunacak.

Kolay değil, biliyoruz. Ama denemeye değer.

Kötü Ruh Halinden Çıkmak İçin İpuçları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!