Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Mezun Olmanın Önemi

“Mezun Olmanın Önemi” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Mezun Olmanın Önemi

Mezun olmak… İlkokuldan, ortaokuldan, liseden veya üniversiteden… Sadece sınıf atlamak bile bir mezuniyettir. Hepsi, bir sonraki seneye, sonraki yolculuğumuza hazırlanmış bir alttır. Her yıl hayatımızın farklı bir yolculuğudur. Her sene bambaşka bir insana dönüşürüz. Farklı fikirlere, farklı düşüncelere sahip oluruz. Hayatımızın koca bir okyanus olduğunu düşünürsek, gelen her dalga bizi başka bir yöne götürür. Götürdüğü yönün iyi veya kötü olmasından bağımsız olarak o dalgaların bize çarpışını sever hale geliriz.

Mezun olmak, bir yılın sonuna gelmek; başka bir hikayenin başlayacağının kanıtıdır. Her sondan sonra mutlaka yeni bir başlangıç vardır. Biraz daha büyümüş, biraz daha değişmiş, biraz daha olgunlaşmış bir şekilde yeni bir hikayeye hazırlanırız. Bir noktadan diğerine sürüklenen menekşe yaprakları gibi, polenlerin arasında kendimize yeni bir yer ararız. Ellerimizi uzattığımızda tutunabileceğimiz yeni insanlar tanır, bazılarını geride bırakırız. Mezun olmak, yeni ben, yeni bir biz demektir.

Atladığımız statü, bizi toplum içerisinde daha kabul edilebilir ve görünür kılar. Fikirlerimizi özgürleştirmemize, hayata geçirmemize ve daha farklı yollarla bir hikaye oluşturmamıza yardımcı olur.

Mezun olmak, içerisinde bulunduğumuz ortamdan ayrılmaktır ve her zaman çok mutlu bir şekilde mezun olmayız. Geride bırakacaklarımız kalbimizde büyür de büyür, büyümek korkutucu gelir ve hızlı bir hayat sürmekten korkarız. O seneye, o bölüme veya o statüye çıktığımız ilk an daha dün gibi gelir ve ne ara sona geldik diye anlamayız. Eğer bu yüzden endişeliyseniz sizi anlıyoruz. Yaşarken yavaş gelen her olay, aslında bir çırpıda olup bitmiş gibidir. Zaman arkasından kovalayan varmış gibi hızlı, önüne geleni yıkan ve geride mutlaka birilerini bırakan bir kavramdır.

Zamana yenilmek istemez, bu yüzden mezuniyet gelip çattığında boğazımızda bir yumru ile otururuz. O yumrunun yeni bir hikayenin başladığı fırtınalı bir geceyi anımsattığını bilmeden…

Yeni bir size, hoş geldin deyin.

Mezun Olmanın Önemi ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!