Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

LGS Başvuruları Başladı!

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) başvuru kılavuzu bugün Milli Eğitim Eğitim (MEB) tarafından yayınlandı. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) başvuruları 5 Nisan’dan itibaren başladı. Peki başvurular ne zamana kadar sürecek nasıl yapılacak? İşte haberimizin detayları..

LGS Başvuruları Başladı!

LGS başvuruları ne zaman başlayacak diye sorulurken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün LGS ile ilgili başvuruların başladığını ve kılavuzun yayınlandığını açıkladı. Bu haberden sonra, veliler ve öğrenciler başvuruların nasıl yapılacağını sormaya başladı. Öncelikle şunu söyleyelim herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre öğrencilerin sınav başvuruları otomatik olarak Bakanlık tarafından yapılacak. Bakanlığın yapacağı bu otomatik başvurularda eğer öğrenci sınava girmek istemiyorsa, girmek zorunda değildir. Yani bir öğrenci, başvurusu yapıldığı için sınava girmek zorunda değil.

Liseye Geçiş Sınavı Bu Yıl 6 Haziran Tarihinde Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın sınav takviminde Liseye Geçiş Sınavı için verilen tarih 7 Haziran 2021 tarihi.  8. Sınıf öğrencileri LGS’ ye bu sene eğer kovid-19 vaka sayılarına bağlı olarak bir tarih değişikliği olmaz ise 6 Haziran tarihinde yapılacak.

2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!