Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Öğrenci Çantasında Olmazsa Olmazlar

“Öğrenci Çantasında Olmazsa Olmazlar” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Öğrenci Çantasında Olmazsa Olmazlar

Öğrencilerin sıklıkla çanta ile dolaştıklarını bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bu çantalar şekil ve boyut değiştirse de hepsinin içerisinde mutlaka bulunan, bulunması gereken birkaç eşya vardır.

Bu eşyalar herhangi bir acil durumda ihtiyaç duyabilecekleri, ders yardımcı araç-gereçleri, aniden değil de daima ihtiyaç duydukları eşyalar olabilir. Her insanın farklı bir kişiliği olduğu gibi, her insanın da farklı ihtiyaçları olabilir. Bu yüzden çantamız diğer insanların sahip olduğundan daha farklı bir içeriğe sahip olabilir. Bu yazımızda genel olarak herkesin ihtiyaç duyabileceği, her ihtimale karşı yanında bulundurması gereken birkaç şeyden bahsedeceğiz.

Okullar açılmadan önce eksiklerinizi tamamlamaya dikkat edin!

Hijyenik Araçlar

Geçtiğimiz zorlu dönemlerden birisi olan covid-19 pandemisinde hepimiz yanımızda dezenfektan ve kolonya taşımayı alışkanlık haline getirdik. Çantanızda küçük boyutlu dezenfektanlar, kolonyalar, ıslak mendiller veya hijyenik mendiller bulundurmak; özellikle toplu taşımalarda ve kalabalık ortamlarda oldukça iş gören bu hijyeniz araçları çantanızda mutlaka bulundurmalısınız.

İlaç

Herhangi bir acil durum için yanınızda, ebeveyniniz izin verdiği takdirde, ilaç taşıyabilirsiniz. Bunlar basit ağrı kesiciler, bulantı hapları veya yara bantları olabilir. Ufak çaplı kazalarda veya rahatsızlıklarda çantanızda bunu düzeltecek bir şeyin olması içinizi rahatlatabilir.

Ders Araç-Gereçleri

Ders için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin çantanızda tam olduğundan emin olmalısınız. Kitap ve defterleriniz, ders içi etkinlik eşyaları da dahil olmak üzere tek bir eksik bile dersten geride kalmanıza neden olabilir.

Yiyecek

İlaç ve hijyenik araçlarla aynı nedenden ötürü herhangi bir acil durumda yiyecek bir şeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir parça şeker, çikolata, kraker gibi ufak çaplı ama o an yaşadığınız açlık krizini bastıracak herhangi bir şeyler büyük sorunların önüne geçebilir.

Öğrenci Çantasında Olmazsa Olmazlar ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!