Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Okullar Tekrar mı Kapanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin sınav takvimlerini güncelledi. Bu güncellemeden sonra okullar tekrar mı kapanacak fikri ortaya atıldı. Peki okullar tekrar mı kapanıyor, işte haberimizin detayları..

Okullar Tekrar mı Kapanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada öğrencilerin sınav takvimlerinin güncellediği yer aldı. Kovid-19 vaka sayısı maalesef ki gün geçtikçe artıyor. Vaka sayıları artarken de düşük riskli olan şehirler birer birer yüksek riskli şehirlere dönüşüyor. Durum böyle olunca da eğitim riske giriyor.

Öğrencilerin okullara gittiği bu dönemde vaka sayılarının yükseliyor olması yüz yüze eğitim için risk teşvik ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ un yaptığı açıklamalarda vatandaşlarımızın daha dikkatli olmasını gerektiğini eğer bunu en azından öğrenciler için yapmaları gerektiğini söylemişti. Fakat vaka sayısındaki artış düşmüyor.

26 Mart’ tan Sonraki Sınavlar 3 Mayıs Tarihine Alındı!

Öğrenciler şuan uygulamalı olarak sınavlara giriyorlar. Bu hafta sorumluluk sınavları devam ederken sınav takviminin güncellenmesi okulların kapanma ihtimali olduğunu gösteriyor. Vaka sayılarındaki artış da bunun en büyük kanıtı gibi duruyor. Okulların durumu şimdilik belirsizliğini koruyor.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
4
0
0
1
0
5
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!