Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Eğitim

Okullarda Devam Zorunluluğu Var mı?

blank

Yüz yüze eğitimde 5.haftaya girilirken, okullarda devam zorunluluğu olup olmadığı merak ediliyor. İlkokul, ortaokul ve liselerde devam zorunluluğu varmı? Geçen senelerde isteğe bağlı olan yüz yüze eğitim bu sene zorunlu mu? İşte haberimizin detayları…

Okullarda Devam Zorunluluğu Var mı? 

6 Eylül’de 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze olarak başlamıştı. Başlayan eğitim yılında 4 haftayı geride bıraktık ve şuan 5. haftanın içindeyiz. Bu 4 hafta içinde yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçen sınıflarda olduğu, uzaktan eğitimden tekrardan yüz yüze eğitime geçen sınıflarda. Bununla birlikte hastalanıp okula gelemeyen öğrencilerde oldu.

Okullar yüz yüze olarak devam edilirken, öğrenciler okullara devam zorunluluğu olup olmadığını merak etmeye başladı. Geçtiğimiz senelerde okullarda yüz yüze eğitim için devam zorunluluğu bulunmuyordu. Bu sene durumlar farklı tabi ki. İlkokul, ortaokul ve liselerde devam zorunluluğu bulunuyor.

Eskiden Olan Devamsızlık Kurallar Bu Sene Geçerli Olacak

Eskiden olduğu gibi ortaokul öğrencileri için 20 gün devamsızlık hakkı bulunuyor, lise öğrencileri içinde 10 gün özürsüz 20 gün özürlü olacak şekilde toplamda 30 gün devamsızlık hakkı bulunuyor.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!