Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Özetleri / Şahangiller Aşkın Özgür Hali Kitap Özeti

Şahangiller Aşkın Özgür Hali Kitap Özeti

Sponsorlu Bağlantılar


Şahangiller Aşkın Özgür Hali Kitap Özeti

“Aşkın Özgür Hali” 2016 yılında Dokuz Yayınları’ndan çıkan 208 sayfalık bir kitap. “Aşkın Özgür Hali” kitabının yazarları ise sosyal medyadan yakından tanıdığımız Şahangiller. Evlilik Aşkı Öldürür kitabının devamı niteliğinden olan “Aşkın Özgür Hali” aşk nedir sorusunun cevabı aranıyor. “Aşkın Özgür Hali” Şahangiller’e özgü keyifli bir üslupla kaleme alınmış.

Şahangiller’in yazdığı “Aşkın Özgür Hali” kitabından küçük bir bölüm

pes oynarlardı! Hadi eski günleri yad edelim dedik ve her zaman gittiğimiz o kafeye gittik. Onlar yine pes oynadı, ben izledim. Sonrasında kocişim yendiği için çiğ köfteleri yine İlker aldı, gü­zeldi nostalji yaşamak. Dönünce de işe başlamadan önceki zama­nı güzel kullanmak adma on gün sonra da Derviş babamlar geldi. Tabii ilk ayrılıktı ve kolay değildi, Emrah’ı özlemişlerdi. Hem bu durum kocişe de iyi gelecekti. Nermin Annem, Derviş Babam ve Koray Abim gelince hadi bi İstanbul turu yapalım dedik. Kah evdeydik, kah gezdik, güzel bir hafta geçirdik, zaten ardından da iş hayatı başlayacaktı. O yüzden tadını iyice çıkaralım dedik ve çıkardık da.

Eveeet! İlk iş günü çattı geldi. Babam asfalt işi yapıyordu, doğal olarak kocaman iş makineleri vardı, kociş henüz o makine­leri tanımıyor olsa da çok zeki olduğundan bu işin üstesinden ko­layca geleceğinden emindim ki gerçekten de öyle oldu. Sivri ze­kalı yiğidim çok çabuk adapte oldu, tabii o kadar boş zamandan sonra sabahlan erken kalkmak başlarda zor gelmişti ama yapa­cak bir şey de yoktu. Sürekli çalışmayı gerektiren bir iş değildi, yani ne zaman iş alınırsa o zaman çalışılıyordu. Doğal olarak da zaman zaman boş geçen haftalar da oluyordu. Bu gayet normal değil mi? Bence normal, gelin görün ki bu boş geçen haftalar be­nim kocişin canım çok sıkıyordu, hatta o kadar sıkıyordu ki bunu yüzünden anlamak hiç zor değildi. Tahmin de ediyordum sebe­bini ama nedense sormaya çekindiğim anlar oluyordu, çünkü ne diyeceğini biliyordum ama ne diyeceğimi bilemiyordum. Sabit fikirliydi; kolay kolay söylenene aldırış etmez, kendi fikirlerinin doğruluğuna inanır ve onu savunurdu. Bunu bildiğim için benim söyleyecek olduklarım onu çok da tatmin etmeyecekti ve belki sinirlendirecekti.

Kendim tutamadığı bir gün, “Ben çok huzursuzum,” deyince çok üzüldüm. Uzun uzun konuştuk; kendine göre haklıydı ama…

Şahangiller’in kaleme aldığı “Aşkın Özgür Hali” tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir