Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Eğitim

Sivilce Patlamak Zarları mıdır

“Sivilce Patlamak Zarları mıdır” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Sivilce Patlamak Zarları mıdır

Sivilce patlamak zararlı mıdır? Herkeste olan ve çok sıradan olan sivilceleri sıkıp patlatarak sizce iyi mi yapıyoruz yoksa kötü mü? Sivilceleri patlamak bize ne kadar zarar verir?

Sivilce Patlatmak Zararlı mıdır?

Sivilceler hepimizin baş belası olmuştur ve bizlere kötü görüntüler sunarlar. Özellikle yüzümüzde çıkan sivilceler. Onlar bizi ekstra rahatsız eder. Bizler bu durumdan rahatsız olduğumuz onları sıkar patlatırız ya da makyajla kapatmayı deneriz. Peki sizce sivilce patlatmak onu daha kötü bir hale getirir mi?

Eğer bir siyah nokta veya patlamak üzere olan bir sivilce ise, onu sıkıp içini temizlemeniz herhangi bir sorun teşkil etmez. Tabi sivilceyi patlattıktan sonra onu iyi temizleyip dezenfekte etmekte bir o kadar önemli bir konu. Peki sadece kabaran ve kırmızı şekilde duran veya patlaması için ucunda beyaz oluşmayan sivilceleri sıkmak bize zarar verir mi veya o tür sivilceleri patlatmalı mıyız?

Kesinlikle hayır. Çünkü bu tür sivilceler normal sivilcelere göre çok daha derinlere işlemiş sivilcelerdir. Bunları patlatmaya çalışmak veya onları sıkmak, bulunduğu bölgece kalıcı izlere veya yaralara sebep olabilir. Bu yüzden bir sivilceyi patlamadan kendi haline bırakmak ve iyileşmesini beklemek en mantıklı ve en doğru karar olacaktır.

Sivilceyi Patlatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ayrıca patlamak üzere olan bir sivilceyi patlatacaksanız mutlaka öncesinde, elinizi ve sivilceyi temiz bir su ve dezenfektan ile temizlemeniz, patlattıktan sonrada yine elinizi ve sivilcenizi dezenfekte etmelisiniz. Aksi takdirde küçücük bir sivilce sizde çok daha fazla zarara sebep olabilir.

Sivilce Patlamak Zarları mıdır ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!