Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Sonbahar Mevsiminin Özellikleri

“Sonbahar Mevsiminin Özellikleri” ile ilgili yazımızı incelemeye ne dersiniz?

Sonbahar Mevsiminin Özellikleri

Eylül ayıyla birlikte alanımıza giren sonbahar mevsiminin en güzel yanı nedir? Renk değiştiren ağaç yaprakları mı? Yağmurlu ama huzurlu hava mı? Okulların açılması mı? Hayır, hayır. Bu şakaydı işte. Sonbahar mevsimiyle ilgili en sevilmeyen şey daima okulların açılmasıdır.

Sonbahar, yaz kadar sıcak olmayan ama kış kadar da üşütmeyen bir mevsimdir. Her an yağmur yağma ihtimaline karşı şemsiyelerle en yakın arkadaş olduğumuz bu mevsimin varlığı bile bazı insanları mutlu etmek için yeterlidir. Sonbahar mevsiminin seveni de sevmeyeni de çoktur. Bunun nedenlerini az çok anlıyor ve sonbahar mevsimine özel bu özellikleri size sunmaktan gurur duyuyoruz. İşte sonbaharı diğer mevsimlerden ayıran o kendine has özellikleri!

Renk Paleti Değişir

Sonbahar, ilkbahar ve yazdan sonra renk paletinin büyük bir hızla değiştiği mevsimdir. Canlı, her an neşeyle cıvıldayan ve parlak renklerden sonra dünya koca bir kahve kavanozuna düşmüş gibi kahve ve tonlarına bürünür. Ağaçların o güzel yeşil yaprakları sarı, turuncu ve kahve tonlarına döner, çiçeklerin birçoğu solar ve gökyüzü çoğunlukla mavi değil gri bir renge bürünür.

Hava Değişimi

Sonbahar, kışın başlangıcı olduğu için yazdan üstümüzde kalan sıcaklığı alarak, yerine birçok rüzgar ve yağmur verir. Özellikle ne giyeceğimiz konusunda en çok zorlandığımız mevsimlerden birisi olan sonbahar mevsiminde hava değişimi, bizim en büyük düşmanımız haline gelir.

Doğanın Evrimi

Doğanın gözlerimiz önünde ölüyormuş gibi görünmesinin en büyük nedeni sonbaharın gelmiş olmasıdır. Dışarıdan gözlemlendiğinde doğanın ani renk değişimi, onu çürüyor ve ölüyor gibi gösterse de aslında bu yeni bir doğuşun simgesidir. Doğa, tekrar doğabilmek adına biraz dinlenmek için kendi içine çekilir. Sonbahar doğanın anka kuşunu temsil eder.

Sonbahar Mevsiminin Özellikleri ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!